Wednesday, December 07, 2005

Life Cereal

Oooh, I LOVE Life Cereal! It is so delicious. I've been eating mostly cheap cereal the past few months, but last night I bought some Life and had it for breakfast this morning. Yummy yummy in my tummy! I could probably eat the whole box in one sitting, but then what would I have for breakfast tomorrow?
I wish Life was a little less expensive, but the taste is almost worth four bucks a box.
Almost.

Life Cereal - A-

9 comments:

Chargenda said...

how much does a box cost.

paultoes said...

grinning ethnic children on the box make the whole thing worthwhile. maybe they should go the whole nine though, and have a rabbi, or an eskimo with a harpoon. just to cover all bases, you know? maybe a klansman?

equippedtofascinate said...

I love life(cereal, that is) and have to say it is worth every expensive penny.

casey said...

Frosted Flakes all the way! They're GRRRRRRRRRRRRReat!

amandarama said...

I bought a gallon of milk and a box of Life cereal and it cost $7.48.

szarqahe said...

Yay Raisin Bran!

Natalie said...

They could use a Lesbian Disabled Veteran Eskimo on the box... When I worked in Human Resources we were always looking to hire one of them...

Dustin J. Harder said...

Cinnamon Toast Crunch is my weakness!

Dustin J. Harder said...

Oh, A gallon of milk in Hawaii is about $6.50-FYI manders. Crazy huh?